Zespół Szkół Ogólnokształcących

Goście z Ameryki

W dniu 21.09.23 gościliśmy w LO ciekawą parę z Ameryki. Najpierw kilka słów o nich: Don jest emerytowanym nauczycielem matematyki, a jego żona emerytowaną pielęgniarką. Zimy spędzają na Florydzie a resztę czasu w Ohio. Lubią podróże swoim kamperem. Do tej pory byli siedem razy w Europie, raz w Izraelu, kilka razy w Kanadzie, Meksyku i na Karaibach. Don ma korzenie polskie, a jego przodkowie wyemigrowali z dawnej Galicji. Nazywają się Tkacz.
Don uczył przeważnie 8 klasistów (13-14 latków), jak również udzielał się jako trener (piłki nożnej, koszykówki).Wciąż lubi grać w piłkę, minigolfa, pickleball. Żona- Deb przez 25 lat pracowała jako pielęgniarka i lubi rękodzieło.(np. garncarstwo, malarstwo i wykonuje scrapbooki ze wspólnych podróży).
Don i Deb będą odwiedzali polskie szkoły od 18- 27 września. W pierwszym tygodniu swojej wizyty pojechali od Warszawy na północ. Dlatego też byli w Ornecie. Don przygotował ciekawą prezentację o Ameryce, Amishah, aligatorach na Florydzie. Nasi uczniowie byli zadowoleni, że wszystko rozumieli i zadawali pytania w języku angielskim.
Spotkanie było możliwe dzięki programowi „Native speaker w mojej szkole”. Jest to program amerykańskiej fundacji WIESCO przy wsparciu finansowym i organizacyjnym Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności, Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Anglistów English Teaching (OSA ET).

Może być zdjęciem przedstawiającym 15 osób i ludzie uczą się